ŠE VEDNO VELJA, DA SE SV. MAŠE UDELEŽUJEJO SAMO VERNIKI, KI NIMAJO NIKAKRŠNIH ZNAKOV PREHLADA ALI KATEREGAKOLI DRUGEGA OBOLENJA, TOREJ SAMO POPOLNOMA ZDRAVI!

CELOTNA NAVODILA ZA UDELEŽBO PRI SV. MAŠI SO NA VOLJO TUKAJ

Podelitev zakramenta svete birme bo
v soboto, 26. septembra, ob 10. uri
na Bregu.
Birmovalec bo opat Maksimilijan File.

NEDELJA 20.09.2020

»Prijatelj, ne delam ti krivice. Ali ne smem storiti s svojim, kar hočem? Tako bodo poslednji prvi in prvi poslednji.«
(Mt 20,15-16)

Človeška logika Božje ne dohaja. Predvsem človeška “pravičnost”, sploh tista, ki velja za druge, a ne za nas same, hodi daleč pred usmiljenjem in milosrčnostjo. Jezus to dobro ve, zato tudi nam govori v prilikah. Da bi razumeli, doumeli in sprevideli. Da bi ne bili med tistimi, ki jim je namenil besede: “Cestninarji in nečistnice pojdejo pred vami v Božje kraljestvo.” (Mt 21,30). Želi, da vidimo in razumemo ter posnemamo Njega, ki bi vsekakor imel pravico, da obsodi, a nam vedno znova daje priložnost, da se skesamo in spreobrnemo. Pri Njem nikoli ni prepozno. Od kod torej nam pravica, da se zmrdujemo nad Njegovo milostjo? Od kod nam pravica, da presojamo svoje bližnje in jih obsojamo?