Vsi verniki, starejši od 12 let, morajo za udeležbo pri sv. maši in verouku izpolnjevati pogoj PCT (preboleli, cepljeni, testirani) in predložiti osebni dokument.
Obvezne so kirurške ali FFP2 maske!
Nova navodila v zvezi z epidemijo!

I. ADVENTNA NEDELJA, Nedelja Karitas, 28.11.2021

Zato čujte in vsak čas molíte,” (Lk 21,34)

Jezus napoveduje svoj drugi prihod. Opisuje znamenja, po katerih bi lahko spoznali, da se Njegov prihod približuje. A Jezus se ne osredotoča toliko na točen čas svojega prihoda, pač pa na pričakovanje in pripravljenost na Njegov prihod. Opominja nas, kako naj živimo, da nas bo našel pripravljene, da ne bo Njegov prihod za nas “zanka”, pač pa veselje in odrešenje v vsej svoji polnosti. Čujte in molite, tako nam naroča.

Mi vstopamo v advent, pripravo na praznovanje Gospodovega prvega prihoda na svet, na rojstvo Boga med ljudmi. Advent pomeni pričakovanje. Kaj pričakujemo? Ali bolje – koga pričakujemo? Lučke? Darila? “Žurko”? Kaj in koga pričakujemo, mi, kristjani?