Nova navodila slovenskih škofov.

13. NEDELJA MED LETOM; 27.06.2021

Hči, tvoja vera te je rešila.
(Mr; 5,34)

Ves današnji evangelij je prežet s tem, da vera v Jezusa rešuje in pravzaprav pomeni življenje. Kolikokrat mi na našo vero gledamo kot na neko obrobno, prostočasno dejavnost, ki ji namenimo nekaj časa, kadar ni ničesar drugega pametnega moč početi? Kolikokrat ima pred sveto mašo prednost kuhanje kosila, lepo vreme in sprehod, trening, učenje, celo spanje?
Jezus danes postavlja v osredje ženo, ki se v silni veri zateče k Njemu. Učenci se mu posmehujejo, ko sprašuje, kdo se ga je v gneči dotaknil. Verjetno se ga je dotikalo nekaj sto ljudi, a le ta žena z neizmerno vero, da jo bo zgolj dotik ozdravil težav, ki so jo pestile iz dneva v dan. V istem dogodku je Jair, ugleden Jud, predstojnik shodnice, ki prav tako pade na obraz v obupu, ker mu umira otrok. Veruje vanj in na koncu doživi čudež, ko Jezus vrne deklico v življenje. Vera v Jezusa je torej tista, ki premika celo mejo med življenjem in smrtjo.

Kaj bi Jezus rekel nam danes, če bi se srečali?