Ob 40- letnici župnije smo pripravili številne dogodke. Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj:

• 22. marec 2023: Srečanje bralcev z Gregorjem Čušinom
  • 21. april 2023: Pričevanje Andreja in Marije Štremfelj, ki sta nam ob fotografijah predstavila svojo življenjsko zgodbo in odnos do Boga.
  • 11. maj 2023: Teologija telesa za mlade
    Dogodek v obliki predavanja in delavnic je bil namenjen predvsem birmancem, devetošolcem in srednješolcem.
  • 26. maj 2023: Predstavitev Karitas na Mavški tržnici
    Ob nacionalnem tednu prostovoljstva (22.-28. maj 2023) in 40-letnici Župnije Kranj-Drulovka/Breg smo na stojnici na Mavški tržnici predstavili delo in prostovoljce naše župnijske Karitas, ki deluje že od 9. 3. 2011.
  • 26. maj 2023: Dokumentarni film »Srce se ne boji«
    Ob 100-letnici rojstva in praznika blaženega Alojzija Grozdeta, čigar relikvije se nahajajo tudi v oltarju cerkve na Bregu, smo si ogledali film o njem.
  • 27. maj 2023: Koncert Komornega pevskega zbora Mysterium Kranj
    V soboto, 27. maja 2023 je minilo natanko 100 let od rojstva bl. Alojzija Grozdeta, čigar relikvije hranimo tudi v naši cerkvi na Bregu. V čast in spomin ter v počastitev 40-letnice naše župnije, smo v cerkvi na Bregu priredili koncert Mešanega pevskega zbora Mysterum iz Kranja ki ga vodi Lovro Frelih. Izvajali so najlepšo sakralno glasbo, angleško, latinsko in slovensko ter gospel. Za konec so nam tri pesmi zapeli še pred cerkvijo. Bilo je čudovito!
  • 28. maj 2023: Zaključek šmarničnih pobožnosti, srečanje za starejše in bolniško maziljenje
  • 16. junij 2023: Koncert slavilne glasbe župnijskega slavilnega benda B.ton je potekal pred cerkvijo na Bregu. Nekaj o koncertu si lahko preberete tukaj, kmalu pa si boste lahko ogledali tudi posnetek.
  • 22. avgust 2023: Oratorijski dan
    V župniji Kranj Drulovka-Breg smo ob letošnji 40-letnici organizirali oratorijski dan, ki je bil čudovito doživetje za vse udeležence in animatorje.
  • julij in avgust 2023: Kino pod zvezdami: V osmih večerih, razporejenih v juliju in avgustu smo si ogledali prvo sezono serije The Chosen, ki prikazuje Jezusovo življenje in delovanje.
  • 8. september 2023: Večer ob ognju ob začetku veroučnega leta
  • 15. september 2023: maša ob 10.30 na Bregu s petjem vokalne skupine Svetlice
  • 19. oktober 2023: Predavanje Milana Kadunca o misijonih
  • 17. november 2023: Družina Bukovec nas je navdihnila s pričevanjem in slavljenjem.
  • 11. januar 2024: citrarska skupina jeigrala pri sveti maši in zaigrala nekaj pesmi tudi po maši, vse skupaj pod skupnim naslovom Rajske strune
  • 12. januar 2024 je bil koncert ljudskih pesmi z božično tematiko.
  • 21.- 23. januar 2024 smo na Svetopisemskem maratonu brali in premišljevali odlomke iz Svetega pisma (pisma apostola Pavla).