Ob 40- letnici župnije pripravljamo številne dogodke. Vabimo vas, da redno obiskujete spletno stran, saj se bodo informacije o dogodkih (datumi, ura, kraj, opis) redno dodajali.

V kolikor bi želeli enkrat mesečno prejemati novice naše župnije in koledar dogodkov na svoj elektronski naslov, se lahko prijavite tukaj.

• 11. januar ob 18.00: citrarska skupina bo igrala pri sveti maši in zaigrala nekaj pesmi tudi po maši, vse skupaj pod skupnim naslovom Rajske strune
  • 12. januar ob 18.30 (po večerni sveti maši) na Bregu: koncert ljudskih pesmi z božično tematiko

V petek 12. januarja po večerni sveti maši ste vabljeni na krajši koncert starih ljudskih pesmi z božično tematiko. Zapele vam jih bodo Bodeče neže, ki kot pevska skupina delujejo v okviru Akademske folklorne skupine Ozara Kranj. Skupaj bomo oživili košček že pozabljene slovenske tradicije.

Dogodki, ki še nimajo določenega datuma:

Svetopisemski escaperoom
V svetopisemski sobi pobega boste iskali namige in reševali uganke s svetopisemsko tematiko, ki vas bodo pripeljali do …
Soba pobega bo imela omejeno število igralcev, zato se bo potrebno vnaprej prijaviti. Potekale bodo preko spleta, zato spremljajte spletno stran. Aktivnost je primerna za vse starosti.

Dogodki, ki so že za nami:

• 22. marec: Srečanje bralcev z Gregorjem Čušinom
  • 21. april: Pričevanje Andreja in Marije Štremfelj, ki sta nam ob fotografijah predstavila svojo življenjsko zgodbo in odnos do Boga.
  • 11. maj: Teologija telesa za mlade
    Dogodek v obliki predavanja in delavnic je bil namenjen predvsem birmancem, devetošolcem in srednješolcem.
  • 26. maj: Predstavitev Karitas na Mavški tržnici
    Ob nacionalnem tednu prostovoljstva (22.-28. maj 2023) in 40-letnici Župnije Kranj-Drulovka/Breg smo na stojnici na Mavški tržnici predstavili delo in prostovoljce naše župnijske Karitas, ki deluje že od 9. 3. 2011.
  • 26. maj.: Dokumentarni film »Srce se ne boji«
    Ob 100-letnici rojstva in praznika blaženega Alojzija Grozdeta, čigar relikvije se nahajajo tudi v oltarju cerkve na Bregu, smo si ogledali film o njem.
  • 27. maj: Koncert Komornega pevskega zbora Mysterium Kranj
    V soboto, 27. maja 2023 je minilo natanko 100 let od rojstva bl. Alojzija Grozdeta, čigar relikvije hranimo tudi v naši cerkvi na Bregu. V čast in spomin ter v počastitev 40-letnice naše župnije, smo v cerkvi na Bregu priredili koncert Mešanega pevskega zbora Mysterum iz Kranja ki ga vodi Lovro Frelih. Izvajali so najlepšo sakralno glasbo, angleško, latinsko in slovensko ter gospel. Za konec so nam tri pesmi zapeli še pred cerkvijo. Bilo je čudovito!
  • 28. maj: Zaključek šmarničnih pobožnosti, srečanje za starejše in bolniško maziljenje
  • 16. junij: Koncert slavilne glasbe župnijskega slavilnega benda B.ton je potekal pred cerkvijo na Bregu. Nekaj o koncertu si lahko preberete tukaj, kmalu pa si boste lahko ogledali tudi posnetek.
  • 22. avgust od 9.00: Oratorijski dan
    V župniji Kranj Drulovka-Breg smo ob letošnji 40-letnici organizirali oratorijski dan, ki je bil čudovito doživetje za vse udeležence in animatorje.
  • julij in avgust: Kino pod zvezdami: V osmih večerih, razporejenih v juliju in avgustu smo si ogledali prvo sezono serije The Chosen, ki prikazuje Jezusovo življenje in delovanje.
  • 8. september: Večer ob ognju ob začetku veroučnega leta
  • 15. september: maša ob 10.30 na Bregu s petjem vokalne skupine Svetlice