NAPOVEDNI KOLEDAR

• 1. februar: seja ŽPS ob 19.00 na Bregu
  • 2. februar: praznik Jezusovega darovanja – svečnica; sveta maša bo v Drulovki ob 9.00 in na Bregu ob 18.00
  • 3. februar: prvi petek; obisk bolnikov za prejem zakramentov
  • 4. februar: ob 16.00 bo v baziliki Marije Pomagaj na Brezjah ljubljanski nadškof in metropolit Stanislav Zore daroval sveto mašo za bolnike z rakom ter za njihove svojce in prijatelje. Po maši bo zbrane blagoslovil z relikvijami sv. Leopolda Mandića.
  • 6. do 10. februar: zaradi šolskih počitnic ni verouka, lahko pa pridete k sveti maši
  • 8. februar: Prešernov dan
  • 10. februar: sveta maša v Domu starejših občanov Kranj ob 10.00; sodeluje naša župnija
  • 16. februar: srečanje za starše veroukarjev od prvega do tretjega razreda; ob 18.00 sveta maša, nadaljevanje srečanja ob 18.30 v župnišču

Od februarja 2023 naprej bodo v baziliki Marije Pomagaj na Brezjah praviloma vsak drugi petek v mesecu darovane svete maše v podporo bolnikom z rakom in njihovim bližnjim. Vsakokratni datumi in ure svetih maš bodo objavljeni v verskem tedniku Družina, na Radiu Ognjišče in na spletnem mestu svetišča Marije Pomagaj Brezje: https://marija.si/.

ZAKRAMENTI

Prvo sveto obhajilo bo letos v nedeljo, 14. 5. 2023, ob 10.30, v župnijski cerkvi Matere Božje Pomočnice kristjanov na Bregu.

Zakrament svete birme bo letos v soboto, 27. 5. 2023, ob 10.00, v župnijski cerkvi Matere Božje Pomočnice kristjanov na Bregu.