Pogoj PCT za obisk cerkve in verouka ni več potreben. Maske so obvezne, kjer ni mogoče vzdrževati vsaj 1,5 m razdalje, obvezno je razkuževanje rok.

Več tukaj.

VEROUK POTEKA PO REDNEM URNIKU!

MAJ:

22.maj: Nabirka za socialno zavarovanje duhovnikov

23.maj: ponedeljek ob 19h, prvi prošnji dan,  maša pri kapelici (v primeru dežja v cerkvi); ob 20:00 sestanek za starše prvoobhajancev

24.maj: Marija Pomočnica kristjanov, celodnevno čaščenje Svetega Rešnjega Telesa. Sveti maši ob 7:30 in ob 19:00, ko bo procesija z Marijino podobo.

25.maj: sestanek za staršev birmancev ob 20:00 na Bregu

26.maj: Praznik Gospodovega vnebohoda

27.maj: God blaženega mučenca Alojzija Grozdeta, sv. maša bo izjemoma na Bregu, namesto v Drulovki!

29.maj: Sklep Šmarnic s sveto mašo ob 16:00 in srečanje za starejše. Obiskal nas bo tudi pevec Stane Vidmar in popestril dogajanje. Gospodinje prosimo za pomoč in sodelovanje pri pripravi dobrot, da se bomo lahko po sveti maši še zadržali v prijetnem druženju. Pecivo in druge dobrote dostavite ta dan v župnišče najkasneje do 15. ure.

NAPOVEDNIK ZA MESEC JUNIJ

2. junij: začetek birmanske devetdnevnice

4. junij: dekanijsko srečanje in romanje družin na Brezjah. Organizirano je peš romanje iz Stražišča z odhodom ob 5:00, sveta maša na Brezjah bo ob 10.00. Povratek z avtobuom za peš romarje bo organiziran.
Zvečer ob 20:00 bo v cerkvi v Stražišču molitvena ura za mladino ob “Križu mladih” kot priprava na Svetovni dan mladih, ki bo avgusta 2023 v Lizboni.

5. junij: praznik 1. svetega obhajila ob 10:30 na Bregu

6. junij: ob 18:00 srečanje z birmovalcem, letos je to msg. dr. Anton Jamnik, za vse birmance, starše in botre

11. junij: praznik podelitve zakramenta svete birme ob 10:00 na Bregu

16. junij: praznik Svetega Rešnega Telesa

18. junij: vseslovensko romanje starejših, bolnikov in invalidov na Brezje

20. junij: zaključek šolskega leta s kresom po sv. maši (ponedeljek!)